Mjesec borbe protiv ovisnosti (15.11.-15.12.)

Autor: Administrator , 22. 12. 2017.

Tijekom studenog i prosinca obilježili smo Mjesec borbe protiv ovisnosti. Razrednici su na satovima razrednika u razrednoj i predmetnoj nastavi održali tematska predavanja iz Zdravstvenog odgoja, učenici su izrađivali tematske plakate i prezentacije te su uređivali školske panoe. Razrednici su proveli anketu o pojavnosti ovisnosti u 6.,7. i 8.raz. koju će obraditi školska psihologinja, a rezultate će prikazati pedagoginja na roditeljskom sastanku 6.razreda uz tematsko predavanje.  Nakon tematskog predavanja školske pedagoginje, učenik Karlo Strel svoju je prezentaciju s temom „Vrste ovisnosti“ prikazao Vijeću učenika. Prezentaciju s temom : „Ovisnosti: moderna tehnologija“ izradio je i Mihael Petrović. Prezentacije možete pogledati OVDJE. Tematska predavanja održale su i učiteljice prirode/biologije i kemije. Školska je psihologinja započela s radionicama na teme prevencije vršnjačkog nasilja i ovisnosti o medijima u mlađim razredima. Članovi Vijeća mladih dijelili su letke o zabrani prodaje alkoholnih i duhanskih proizvoda djeci i mladima. Obilježen je i Dan borbe protiv AIDS-a. Na roditeljskim sastancima 6.,7. i 8.razreda podijelit će se edukativne brošure za roditelje (MUP). Prof.dr. Slavko Sakoman održao je tribine i predavanja za učitelje i str. suradnike, roditelje uč. 8.r. i Vijeće roditelja te učenike 8.r. i Vijeće učenika PN s temom : „Reci DA zdravom odrastanju“. Tribinu za sedmaše na teme „Kako alkohol i droga utječu na mozak“ i “Zakonska odgovornost konzumacije alkohola i droga“  vodili su predstavnici Policijske uprave istarske  i Službe za prevenciju, izvanbolničko liječenje bolesti ovisnosti i zaštitu mentalnog zdravlja Zavoda za javno zdravstvo Istarske županije. U ovoj smo godini započeli s učeničkim evaluacijama aktivnosti koje se provode kako bi još kvalitetnije planirali daljnje preventivne aktivnosti.

Vjerujemo da smo navedenim aktivnostima doprinijeli prevencije ovisnosti kod djece i mladih.