Naša je škola bila domaćin gradskog natjecanja mladih HCK

Autor: Administrator , 19. 3. 2018.

Prošle je subote,10. ožujka, naša škola bila domaćin 22. Gradskog natjecanja mladih HCK, na kojem je znanje odmjerilo 6 ekipa iz kategorije podmlatka, te 2 ekipe iz kategorije mladih. Od 6 ekipa kategorije podmladak, dvije su se natjecale izvan konkurencije, zbog premalog broja članova, što posebno pohvaljujemo kao znak velike želje i volje članova ekipe za radom i znanjima koja im ovo natjecanje pruža.Natjecanje se održalo kroz 4 teoretska radilišta (provjera znanja o Međunarodnom pokretu Crvenog križa i Crvenog polumjeseca, Hrvatskom Crvenom križu, Međunarodnom humanitarnom pravu i ljudskim pravima te prvoj pomoći), i 2 praktična radilišta iz pružanja prve pomoći.

U kategoriji podmladak 1. mjesto osvojila je  ekipa OŠ Matije Vlačića, Labin s osvojenih 92,21 bodom. Drugo mjesto pripalo je ekipi ,,Doktori'' (Alessia Derosi, Massima Derosi, Gaia Radović, Nika Šurković, roan Rašuo, Lucija Kos) OŠ “I.L.Ribar”, Labin s osvojenih 88,06 bodova, 3. mjesto je izvan konkurencije osvojila ekipa OŠ “V.Š.Pajo” Nedešćina s osvojenih 82,51 bodom. Četvrto mjesto pripalo je još jednoj našoj ekipi, ,,Školjkicama'' (Nina Batelić, Noemi Tonetti, Anika Milevoj, Monika Vidmar, Stella Mehmedović, Piero Stojak), peto je mjesto osvojila ekipa OŠ Vladimira Nazora, Potpićan, dok su 6. mjesto izvan konkurencije osvojili učenici OŠ ,,I.G.Kovačić”, Čepić.

U kategorija mladi natjecale su se dvije ekipe sastavljene od učenica SŠ Mate Blažine, Labin pod mentorstvom Barbare Škopac Belušić. Učenice trećih razreda izborile su odlazak na županijsko natjecanje s osvojenih 91,44 boda.

Pobjednička ekipa podmlatka za nagradu će dobiti i trodnevni boravak u Ljetnom kampu prijateljstva CK u Tunarici, dok je nagrada ekipi mladih besplatni tečaj prve pomoći iz predmeta “Pružanje prve pomoći osobama ozlijeđenim u prometnoj nesreći”, pri auto-školi.

Obje pobjedničke ekipe predstavljat će Gradsko društvo CK Labin na Međužupanijskom natjecanju koje će se 14. travnja održati u Ogulinu.

Volonteri i mentori ekipa koji su sudjelovali u natjecanju:.

mentori ekipa: Nadia Mauro Škopac i Antonjeta Troskot (OŠ V.Nazora Potpićan), Maja Načinović (OŠ “V.Š.Pajo” Nedešćina), Iva Rukavina (OŠ “I.G.Kovačić” Čepić) i Ana Dundara Pajić (OŠ “I.L.Ribar” Labin)

suci na radilištima: dr.Marina Rajković Tireli, dr.Kristina Šestan Šverko, dr.Tamara Fable, dr.Tonka Mohovorić, Žaneta Oroshi, Aurela Oroshi, Silvana Hrelja, Sabrina Stemberga Vidak, Martina Augustinović, Sanja Škopac i Alenka Smoković

realistični prikaz ozljeda: Maja Rajšić i Helena Blažina

članovi Povjerenstva i Komisija: Sonja Brezac, Đurđica Martinčić, Ana Licul, Mladenka Licul, Martina Miletić, Marina Poldrugo, Sandra Stipanov i Dean Nestorović

glumci članovi Kluba mladih GDCK Labin.

« Ožujak 2024 »