Obilježili smo Dan planeta Zemlje

Autor: Administrator , 26. 4. 2018.

U OŠ „Ivo Lola Ribar“ Labin aktivno je obilježen Dan planeta Zemlje integriranim danima.

Učenici i učiteljice PŠ Vozilići su u petak, 20.04.2018.g. navukli rukaviće, uzeli metle i motike  u ruke i krenuli u uljepšavanje školskog dvorišta. Očistili su dvorište škole, okopali cvijetnjak i posadili cvijeće koje su učenici donijeli od kuće. Posadili su i voćku jabuke u školskom voćnjaku. Istog su dana učenici PŠ Vinež te njihovi roditelji, djedovi i bake osvježili školsko dvorište te su na novouređenim površinama zasijali travu. Učenici produženog boravka matične škole tradicionalno su otišli na piknik. Ručali su na livadi u blizini škole, a potom je uslijedilo druženje uz grickalice i igre. Najveće oduševljenje ipak su pronašli u šatoriću i suncobranu pod kojim su se skrivali od proljetnog, varljivog sunca.

Obilježavanje se nastavilo u ponedjeljak 23.04. kroz niz aktivnosti. Učenici i učiteljice PŠ Kature očistili su i osvježili školsko dvorište te su svojim likovnim radovima ukrasili panoe.

U matičnoj su školi članovi eko grupe učenicima od 5.r do 8.r predstavili rezultate svog rada na projektu "Za što nam služi kanta za smeće". Projekt se provodio kroz cijelu školsku godinu, a cilj mu je bio potaknuti i osvijestiti učenike o potrebi pravilnog odlaganja otpada i smanjenja otpadaka u prostoru škole. Za to su vrijeme učenici mlađih razreda uređivali dvorište na ulazu u školu. Zajedno sa svojim učiteljicama počistili su cvjetnu gredicu na ulazu u školu te su je zasadili cvijećem ​koje su donijeli. Cvjetna je gredica sada raznobojna i vesela! Učenici petih razreda te dio osmih sudjelovali su akciji čišćenja okoliša  „Zelena čistka“. Podijeljeni u tri grupe očistili su prostor školskog igrališta, dvorišta i prostor ispred škole. Nakon čišćenja, sedmaši i osmaši su uz pomoć učiteljica, školskih majstora i spremačica uredili prostor na školskom igralištu sadnjom novih sadnica koje su omogućili Grad Labin i komunalno poduzeće 1. Maj Labin.

Škola se zahvaljuje svima koji su omogućili, podržali i sudjelovali u ostvarenju Eko dana.

Galeriju fotografija pogledajte OVDJE.