Nastavak projekta „USMJERI SE“

Autor: Administrator , 29. 10. 2020.

Projekt „USMJERI SE“ nastavio se i u ovoj školskoj godini tijekom listopada kroz radionice u našoj i u srednjoj školi poštujući sve epidemiološke preporuke od strane HZJZ i MZO.

U našoj su se školi 09.listopada održale završne radionice iz 4 izvannastavne aktivnosti koje zbog nastave na daljinu nisu mogle biti održane prošle školske godine.

Učenici su istraživali ljudsko tijelo i mikroskopirali u Prirodoslovnoj grupi. Kako printati pomoću 3D printera, kako programirati i demonstraciju vožnje dronom iskusili su u grupi Mladih informatičara. Osnove Prve pomoći naučili su i ponovili u grupi Aktivnih osnovaca.  Naravno tu je bila i Novinarska grupa koja je pripremila školski list/brošuru s aktivnostima u sklopu ovog projekta i intervjuirala učenike o njihovim dojmovima o projektu.

Nakon završne radionice u školskom je dvorištu organizirana debata o uporabi mobitela u školi u kojoj su nas svojim govorničkim vještinama impresionirali članovi Aktivnih osnovaca. Žiri kojeg su činili ravnatelj naše Škole, g.Miro Alilović, Pročelnik upravnog odjela za društvene djelatnosti Grada Labina g. Borjan Batagelj  te naša školska pedagoginja gđa. Ester Stemberger ocijenili su obje grupe jednako uspješnim te je rezultat debate bio neriješen.

Galeriju fotografija pogledajte OVDJE. Zahvaljujemo se učenicima koji su motivirano sudjelovali u ponuđenim izvannastavnim aktivnostima te našim učiteljicama, voditeljicama grupa: Dijani Brezac i Tijani Kranjac, Ani Durbić Malinarić, Ani Dundara Pajić i Katiji Tefik Baćac, Anamariji Krezić, Karmen Brezac i Oliveri Vranić.

Nakon radionica u osnovnoj školi, za učenike su u dva navrata (12.listopada za 8.a razred te 20.listopada za 8.b razred) organizirane radionice u Srednjoj školi Mate Blažina na kojima su prezentirani smjerovi koje učenici mogu polaziti u toj školi, a učenici su imali priliku iskušati se i u praksi.

Zainteresirani učenici su sudjelovali u strukovnim radionicama strojarstva i elektrotehnike, radionici ekonomije, radionici iz ugostiteljstva i kuharstva te u dvije radionice opće gimnazije – društveno-humanističko/jezično-umjetničko područje te prirodoslovno-matematičko područje. Radionice su bile poučne, informativne i zabavne. Učenici su imali priliku spajati sintetičke cijevi, programirati u Arduino platformi, smiksati (i popiti) svoj moktel, naučiti o različitim načinima pripreme srdela, naučiti kako osnovati i voditi svoju tvrtku, upoznati se s različitim projektima, izvannastavnim aktivnostima i natjecanjima u koje se mogu uključiti u srednjoj školi, upoznati se sa školskom knjižnicom te odigrati kviz Milijunaš za kojeg su sami osmislili pitanja. Galeriju fotografija pogledajte OVDJE. Zahvaljujemo se ravnatelju, g. Čedomiru Ružiću, koordinatorici gđi. Mirjani Dobrić i svim uključenim djelatnicima Srednje škole Mate Blažine na entuzijazmu i suradnji u provedbi ovog projekta.

Više o aktivnostima na projektu saznajte OVDJE.

Hana Šiljan Bembić, školska koordinatorica Projekta „Usmjeri se“

« Ožujak 2024 »