Školski preventivni program - Mjesec borbe protiv ovisnosti 2020.

Autor: Administrator , 15. 1. 2021.

Od 15.11.do 15.12. obilježavamo Mjesec borbe protiv ovisnosti.  Iako svjesni da moramo brinuti o sebi i svom zdravlju, vrlo često nažalost zaboravimo na svakodnevne aktivnosti koje nam pomažu da se lakše i bolje nosimo s izazovima ovog turbulentnog i užurbanog vremena. Boravak na svježem zraku, pravilna prehrana, druženje s prijateljima, bavljenje svojim hobijima aktivnosti su koje nam pomažu da vodimo zdraviji, sretniji  i kvalitetniji život. Pozvali smo učenike naše škole da u Mjesecu borbe protiv ovisnosti zajedničkim snagama smisle slogan protiv ovisnosti o drogama, odnosno slogan o zdravim životnim navikama za učenike mlađih razreda. Najuspješnije smo nagradili zdravim paketom za trud i sudjelovanje! Ovim putem zahvaljujemo svim učenicima i njihovim učiteljima koji su se odlučili odazvati na ovaj izazov a ovo su slogani koji su nam najviše zapeli za oko:

Zdravo jesti                                      Zdravlje je hit, potrudi se da budeš fit!

na travu sjesti                                  3.r. PŠ Kature   s učiteljicom Helenom

u prirodi biti

i s prijateljima se veseliti.

To je recept pravi za ŽIVOT ZDRAVI!

4.r.Matične škole s učiteljicom Tamarom

Učenici su svoje slogane prezentirali na prigodno oslikanim plakatima koji nam ilustriraju što je sve važno za zdrav život. Oni malo stariji su smišljali poruke protiv ovisnosti i upozoravali na izbjegavanje cigareta, alkohola i teških droga kao rješenja  problema. Velike pohvale idu i učenicima viših razreda 5.a, 5.b i 8.a koji su poslali svoje radove unatoč online nastavi. U nastavku donosimo još zanimljivih slogana naših učenika: Tko puši, sebe i druge guši. Kad piješ svi ti se dive, a ti znaš da to dobro nije. Droga je patnja a bol joj je pratnja. Kad cigaretu baciš svoja pluća spasiš. ( 5.b razred s razrednicom Tijanom, sve njihove radove pogledajte na linku https://www.designcap.com/share/ko224132.html), Pazi na sebe! Reci lošim navikama NE! (5.a s razrednicom Evom), Zdravlje je bogatstvo! Živi zdravoživi dugo! ( 4.r. PŠ Kature s učiteljicom Vesnom), Bolje ćakulat nego fumat! Crna pluća, crn život! (8.b s razrednicom Anom)

« Ožujak 2024 »