Uspjesi naših učenika na natjecanjima

Autor: Administrator , 31. 3. 2021.

U ovoj vrlo zahtjevnoj šk. god. 2020./2021. učenici naše škole ipak su pokazali da se uz želju i rad i u ovakvim okolnostima mogu postići jako dobri rezultati te je škola ponosna da su i ove godine mnogi sudjelovali na školskim i županijskim natjecanjima.

Na školskim natjecanjima sudjelovao je 101 učenik/učenica i to iz hrvatskoga jezika, biologije, kemije, vjeronaučne olimpijade, islamskog vjeronauka, matematike, povijesti, geografije, likovne kulture, Lidrana. Sa školskih se natjecanja na županijska plasiralo njih 21.

Za državna natjecanja predložena su 4 učenika.

Na Županijskom natjecanju iz hrvatskog jezika sudjelovala je učenica 8.razreda Erin Mohorović pod vodstvom profesorice Jasmine Beloč.

Učenik 7.razreda Tin Černi je sudjelovao na Županijskom natjecanju iz povijesti,    a mentorica mu je profesorica Eva Melegi Matković.

Naša je škola bila domaćin Županijskog natjecanja iz engleskog jezika za 70 učenika OŠ i SŠ Istarske županije gdje su iz naše škole sudjelovale dvije učenice, 8.razreda Zara Stojić i Tonia Gudek koja je osvojila visoko 2. mjesto pod mentorstvom profesorice Marize Hrvatin Mahmutović. Predložena za državno natjecanje.

Na Županijskom natjecanju iz geografije sudjelovala je Nina Belušić, učenica 7.razreda s mentoricom, nastavnicom Ondinom Franković, te osvojila izvrsno 2.mjesto .Predložena za državno natjecanje.

Na županijskoj razini natjecanja iz Islamskog vjeronauka sudjelovala je učenica 6.razreda Samra Demirović koja je osvojila 5.mjesto pod mentorstvom profesora Hazima Bećirovića.

Na županijsko natjecanje iz Vjeronaučne olimpijade pozvane su učenice Amelia Vojić, Erika Mileta, Ayanna Kovačević i učenik Tin Černi pod mentorstvom vjeroučiteljice Lorene Dušati.

Na Županijskom natjecanju iz matematike školu su predstavljali Christian Giannini, učenik 4.razreda pod mentorstvom učiteljice Tamare Poldrugovac-Franković te Filip Smoković, učenik 6.razreda kojemu je mentorica profesorica Karmen Brenčić.

Na županijskoj smotri LiDRaNo sudjelovala su tri učenika škole: učenik 2. razreda matične škole David Brezac s kazivanjem poezije, mentorica učiteljica Tatjana Blašković, učenik Teo Buždon,5.r. s literarnim radom pod mentorstvom profesorice Marize Miletić te Ani Čupić, učenica 6.r. s novinarskim radom pod mentorstvom profesorice Jangele Sušac-Budimir. Radovi Tea i Ani predloženi su  za državnu razinu smotre LiDraNo.

Ravnatelj i Škola ovim putem čestita svim učenicima i učiteljima-mentorima na predanom radu u ovoj godini koja je od svih zahtijevala veći napor, trud i motivaciju.

Ester Stemberger, pedagoginja škole

koordinatorica natjecanja