Sa svih školskih natjecanja učenici pozvani i na Županijsku razinu

Autor: Administrator , 8. 3. 2022.

Naša škola  je  već sada  više nego zadovoljna postignućima svojih učenika na školskim natjecanjima na kojima je pojedinačno sudjelovalo njih 93. Naime, na svim natjecanjima na kojima je škola sudjelovala, barem je jedan predstavnik škole pozvan na županijsku razinu (njih 28 u pojedinačnim kategorijama te 9 u školu stvaralaštva).

Na županijsko natjecanje iz Engleskog jezika pozvani su učenici osmog razreda: Gresa Hodža, Amelia Vojić, Leticija Trinajstić i Lana Bojić pod mentorstvom profesorice Marize Hrvatin-Mahmutović. Na natjecanju iz Geografije školu će predstavljati Amelia Vojić, 8.r. i Saša Pajić, 5.r. pod mentorstvom profesorice Jelene Gregov, dok će na županijskom natjecanju iz Informatike sudjelovati osmaši Mateo Budaković i Roko Franković pod mentorstvom profesora Mladena Radolovića. Na natjecanju iz Povijesti sudjelovat će Ema Kos, 7.r. i Tin Černi, 8.r. kojima je mentorica profesorica Eva Melegi Matković, a iz Matematike učenice 4.r. Elin Uljanić s mentoricom učiteljicom Silvijom Mikuljan te Amber Dobrić kojoj je mentorica učiteljica Loreta Kranjac-Načinović. Na županijsko natjecanje iz Talijanskog jezika plasirali su se učenici osmog razreda Alex Cassioli Bugarin i Amelia Vojić pod mentorstvom profesorice Ane Dundare Pajić, a na natjecanje iz Fizike ide učenik 8.r. Luka Dragolin pod mentorstvom profesorice Lee Butorac.

Županijskoj razini Islamskog vjeronauka prisustvovat će četiri učenice: Lejla Demirović i Elif Santur, 5.r., Leynah Hevešević, 6.r. te Samra Demirović, 7.r. pod mentorstvom učitelja islamske vjeronauke Hazima Bećirovića. Na Vjeronaučnoj olimpijadi sudjelovat će učenice Amelia Vojić  i Ayanna Kovačević kojima  je mentorica učiteljica Lorena Dušati te Aurora Cassioli Bugarin i  Doria Salamon s mentoricom učiteljicom Đeni Vojić. Na natjecanju iz Biologije učestvovat će učenica 8.r. Manuela Malinarić pod mentorstvom učiteljice Ane Durbić Malinarić, na natjecanju iz Hrvatskog jezika  učenica 7.r. Lana Batelić s mentoricom profesoricom Jasminom Beloč, a na smotru LiDraNo plasirali su se mladi pjesnici Teo Buždon, 6.r. s mentoricom profesoricom Marizom Miletić, Amelia Vojić, 8.r. s mentoricom profesoricom Jangelom Sušac-Budimir te učenik 4.r. Matias Batelić koji će se predstaviti monologom a mentorica mu je učiteljica Sanja Štucin. Na županijsko natjecanje iz Likovne kulture predloženi su radovi učenica Lucija Koroljević, 8.r., Nadie Mišon, 6.r. te Saše Pajić, 5.r. pod mentorstvom profesorice Anesse Alagić Negri. Na Novigradsko proljeće – školu stvaralaštva upućeni su: Amelia Vojić, Nina Belušić, Tin Černi, Leticija Trinajstić, Lucija Koroljević, Mateo Budaković, Lana Bojić, Ivano Bembić i Anai Dagostin.

Čestitke svima na sudjelovanju, trudu i izvrsnim rezultatima! Sretno na daljnjim natjecanjima!

• koordinatorica natjecanja: Ester Stemberger,pedagoginja škole

Ravnatelj: Miro Alilović,prof.