Nagradni izlet za mlade gradske vijećnike

Autor: Administrator , 23. 5. 2022.

Dana 20. svibnja obilježava se Dan Zdravih gradova, a ove godine slavimo i 20 godina Gradskog vijeća mladih labinskih škola. Ta se aktivnost od samih početaka provodi i u našoj školi, a generacije učenika koje su sudjelovale u radu Vijeća u osnovnoj školi, nastavile su svoj angažman i u srednjoj.  Cilj Gradskog vijeća mladih je sudjelovanje mladih u lokalnoj zajednici, sudjelovanje u donošenju odluka i promjena koje će dovesti do poboljšanja kvalitete života u našem gradu, suradnja s labinskim udrugama, obilježavanje važnih datuma, progovaranje o važnim temama kroz tematske sjednice, vježbanje javnog nastupa, poticanje tolerancije, prihvaćanje različitosti te razvoj kritičkog mišljenja.

Mlade gradske vijećnike naše škole,  OŠ Matije Vlačića  i Srednje škole Mate Blažine, Grad Labin je odlučio nagraditi izletom koji se realizirao ovaj petak. Vijećnici su posjetili šumu Kontija kraj Vrsara, razgledali samostan Sv.Mihovila, prošetali do centra ZEC, posjetili osmatračnicu Mukabu i čuli mnogo zanimljivosti  od čuvara prirode Nature Histrice  koji nam je bio vodič.

Nakon pauze za ručak otišli smo u Zvjezdarnicu Višnjan gdje smo imali čast slušati predavanje Kome pripada budućnost?  astronoma svjetskoga glasa Korada Korlevića. Našim je učenicima poručio da u odabiru svojih škola, fakulteta i zanimanja promišljaju o tome gdje se vide u budućnosti, što vole, ali  i da budu spremni mijenjati svoja zanimanja i radna mjesta tijekom godina. Poručio je da se vode time kakav trag žele ostaviti nakon sebe ovoj civilizaciji i da tako i žive svoj život. Kroz teleskop smo promatrali i sunce ispred same zvjezdarnice, vidjeli glavni teleskop u kupoli koji služi u istraživačke svrhe.

Ovim putem učenici članovi Gradskog vijeća mladih sa svojim voditeljicama učiteljicama Jasminom Beloč i Ivanom Griparić Fable još jednom zahvaljuju Gradu Labinu na ovom edukativnom i zanimljivom izletu s obećanjem da će mladi vijećnici i dalje marljivo raditi.

Ovaj mjesec: 1933