GRAĐANSKI ODGOJ I OBRAZOVANJE-probno ispitivanje

Autor: Administrator , 22. 5. 2015.

Naša je Škola uključena od NCVVO za međunarodno probno ispitivanje vezano za Građanski odgoj i obrazovanje(ICCS 2016).

Svrha ovog ispitivanja je ispitati načine na koje su naši učenici  pripremljeni i spremni preuzeti svoje građanske dužnosti i obveze.

Rezultati će se prezentirati skupno,nikada na razini Škole.

Ispitivanje se provodi u srijedu ,27.svibnja 2015. prva 3 školska sata ( traje 100 min).U ispitivanju sudjeluju SVI učenici osmih razreda kao i predmetni nastavnici koji izvode nastavu u osmim razredima te stručni suradnici škole.

Ispitivanje učenika će se provesti u gornjim učionicama engleskoga jezika, matematike i povijesti (svaki razred u svojoj učionici).

Materijali namijenjeni učenicima

Od učenika se očekuje da ispune jednu ispitnu knjižicu, jedan Upitnik za učenike i jedan Europski upitnik za učenike.

• Ispitna knjižica za učenike: Ispit znanja sadrži niz različitih ispitnih pitanja. U njemu postoje zadaci višestrukog odabira i zadaci otvorenog tipa koji pokrivaju širok raspon tema građanskog odgoja i obrazovanja. U materijalima se nalazi deset različitih ispitnih knjižica i svaki učenik dobit će samo jednu knjižicu.
  • Upitnik za učenike: Upitnikom za učenike prikupit ćemo podatke o učeničkim percepcijama, vrijednostima i stavovima o građanskom odgoju i obrazovanju, te podatke o njihovim osobinama, roditeljskom okruženju kao i o školskim i izvanškolskim aktivnostima. Postoje tri vrste Upitnika za učenike i svaki učenik ispunjavat će jednog od njih.

· Regionalni upitnik: Učenici iz zemalja Europe dobit će dodatni instrument u kojem se nalaze specifična pitanja o europskoj regiji

Upitnici za školske ravnatelje i učitelje - Uz materijale koji će se podijeliti učenicima osmih razreda, ravnatelj će primit  Upitnik za ravnatelje (o školi), a učitelji osmih razreda primit će Upitnik za učitelje.

Ester Stemberger,

školski koordinator za probno ispitivanje GOO