Nizom aktivnosti obilježen Svjetski dan oralnog zdravlja

Autor: Administrator , 24. 3. 2017.

20.3.obilježava se Svjetski dan oralnog zdravlja. Taj dan je prilika da se upozori na važnost oralne higijene i vođenje redovite brige o zubima, osobito kod najmlađih. Naša škola svake godine aktivno provodi taj projekt koji se realizira u suradnji  „Labina – Zdravog grada“ i  škole. Za učenike šestih i sedmih razreda je u školskoj knjižnici učiteljica biologije održala predavanja o važnosti oralne higijene „Bakterije u ustima“ i „Oralne fokalne infekcije“ koje su izradile dr.dent. med., a iste su održali i za učenike osmih razreda njihovi razrdnici. Predavanja su imala za cilj skrenuti pozornost na važnost redovitog pranja zubi, redovitog posjeta zubaru i probleme koje mogu imati ukoliko se ne brinu o zubima na pravi način. Govorilo se o važnosti oralne higijene i na satovima razrednika, na nastavi likovnog crtali su se zubići te hrana koja je dobra za njih i ona koja to nije, pa je postavljena i izložba učeničkih radova u holu škole, a Svjetski dan oralnog zdravlja se obilježavao i na nastavi stranih jezika kroz prigodne plakate na talijanskom jeziku i glumu na engleskom jeziku. Veliku su važnost posvetili zubićima i  najmlađi  učenici koji su sa svojim učiteljicama  pogledali prezentacije nacionalnog programa „Daj 6“ i „Moji zubi“ te s učiteljicama produženog boravka crtali zubiće, izrađivali zubiće od raznih materijala,  plakate i panoe o zubima,  knjige o zubima i njihove osobne iskaznice, a kroz cijelu godinu nakon ručka vrijedno  četkaju svoje zubiće. Naučili su koja hrana šteti zubima, a koja im pomaže, koliko često trebaju prati zube i kada te da je vrlo važno koristiti ispravnu četkicu. Gledali su i filmiće o zubima te pjevali o njima. Tvrtka Apolonia d.o.o. svim je učenicima i učiteljima  poklonila četkice i zubne paste velika im hvala na tome. Projekt je proveden u matičnoj školi i područnim školama uz koordinatoricu pedagoginju škole.

« Ožujak 2024 »