Večer matematike

Autor: Administrator , 11. 12. 2017.

Dana 7. prosinca od 18 do 19 sati u našoj školi po prvi puta  održala se  Večer matematike u kojoj su sudjelovali učenici šestih i sedmih razreda matične škole te drugog razreda PŠ Vinež. Radionice su organizirali učitelji matematike Karmen Brenčić i Ivan Špodnjak te učiteljica razredne nastave Đurđica Martinčić. U provedbi radionica pomogle su im učiteljice Lea Butorac i Marina Maglica Matiassi. Posebnu pomoć pružili su im učenici šestih i sedmih razreda : Dea Belušić, Nina Kos, Nika Vlačić, Asja Čudić i Nataša Mišon na Vinežu te Noa Mikuljan, David i Petar Vorano te Alex Načinović u matičnoj školi.

Večer matematike je projekt Hrvatskog matematičkog društva. To je skup interaktivnih radionica koje potiču izgradnju pozitivnog stava učenika prema matematici. Sudjelovanje u zabavnim aktivnostima otkriva često zaboravljenu - zabavnu stranu matematike, stvara nove ideje o tome što matematika jest i čime se bavi te dokazuje da matematičke probleme, i bez da smo svjesni vlastitog talenta, svakodnevno svi uspješno rješavamo.

Cilj je popularizirati matematičku znanost, razvijati pozitivan stav djece prema matematici te pokazati svim sudionicima koliko je matematika lijepa i zabavna. Prošle godine u projektu je sudjelovalo preko 95 000 sudionika, a ove godine odaziv je još veći.

Radionice su osmišljene na način da dijete dolazi u pratnji odrasle osobe (roditelj, baka, djed, tetka, strina, tetak, striček, sestra,  brat, obiteljski prijatelj i sl ...) i da zajedno savladaju naše radionice.

Za sudjelovanje nije potrebno osobito predznanje iz područja matematike, već dobra volja. Zadaci i radionice su osmišljeni na način da ih svako dijete i  roditelj može riješiti.

Svi sudionici radionica bili su oduševljeni ovakvim načinom rada i iskazali interes za ponovni dolazak. Vrijeme je prošlo brzo kroz zabavu i smijeh.

Dojmovi učenika:

• Lena (2.r.): Meni su bile lijepe sve igre.
  • Lada (2.r.): Lijepo smo se igrali. Lijepo mi je bilo kad je zvonce zazvonilo i kad smo mijenjali mjesta.
  • Alina (2.r.): Bilo mi je lijepo pobjediti. I super da je mama bila sa mnom!
  • Hari (6.r.): Na Večeri matematike mi je bilo jako zabavno. Sve su stvari bile zanimljive. Nadam se da će biti organizirana opet.
  • David (6.r.): Bilo je super i zanimljivo te bih htio da se to opet ponovi ali za neki drugi predmet.
  • Erik (6.r.): Večer matematike jako mi se svidjela jer je bilo zabavno i poučno. Sve što sam naučio pokazao sam svojim prijateljima.
  • Nicol (6.r.): Večer matematike jako mi se svidjela jer je poučno i zabavno. Nadam se da će se to održati i druge godine. Sve što sam zapamtila pokazala sam roditeljima.
  • Ajdin (6.r.): Projekt „Večer matematike“ mi se svidio zbog toga kako je izvedeno. Zadovoljan sam, ali je samo trebalo duže trajati, da ima više vremena za objašnjenje. Volio bih da bude više prostora za više radionica.
  • Roni (6.r.): Bilo je dobro. Opet bi da je to.
  • Nicolas (6.r.): Jako mi se sviđala Večer matematike jer je bila zanimljiva i želim da se ponovno održi.
  • Petar (7.r): Večer matematike je jedan od zanimljivih načina da djeca zavole matematiku i učenje. Volim kada djeca zavole neki predmet zabavnim putem te da se opuste u tom predmetu. Nadam se da je svima koji su došli na ovu večer bilo sjajno te da će to privući još djece.
  • Noa (7.r.):   Večer matematike je vrlo zabavna i doživio sam je na veoma drugačiji način nego predmet Matematiku kojeg imamo u školi. Bilo je zanimljivo, bilo je puno radionica i svaka je radionica pokazala nešto novo.
  • David (7.r.): Ja Večer matematike smatram odlično organiziranom večeri na kojoj se svi zabave i odlično provedu. Smatram da je Večer matematike jako potrebna u današnje vrijeme kada svi bježe od bilo čega vezanog za matematiku jer nam pokazuje koliko matematika može biti zanimljiva i zabavna. Nadam se da svima koji su bili na ovogodišnjoj Večeri matematike svidjelo i da će doći i iduće godine.
  • Niko (7.r.): Meni je Večer matematike bila fenomenalna, jako sam se zabavio i svaka igra koju sam odigrao mi se svidjela. Htio bih da se Večer matematike češće održava jer je stvarno odlična. Najbolje je to što su odrasli sudjelovali u Večeri matematike zajedno s nama.
  • Anika (7.r.): Na Večeri matematike je bilo super.Jako mi se svidjelo i mislim da bi se trebala održavati češće.Prigodno je za sve učenike jer se kroz igru sve ponovi ali i nešto novo nauči. Svidjelo mi se što se mnogo odraslih odazvalo i što su se na kratko vratili u djetinjstvo.
  • Roan (7.r.): Jako mi se svidjelo. Organizacija je bila odlična, a igre kreativne i poučne. Mislim da ih svatko može rješiti. Svidjela mi se igra Crni Jack jer usput vježbamo linearne jednadžbe. Odlično sam se proveo.
  • Selina (7.r.): Meni je Večer matematike bila jako zabavna. Prisjetila sam se gradiva od prošle godine. Zadaci nisu bili teški i igre su bile jako zanimljive. Želim da se Večer matematike ponovi!
  • Irma (7.r.): Meni je na Večeri matematike bilo  zanimljivo,jako mi je drago što sam sudjelovala u tome. Zadaci su mi bili zanimljivi najbolje su mi bile jednadžbe i „Čovječe ne ljuti se“.  Lijepo sam se provela.
  • Mirza (7.r.): Meni je Večer matematike bila zanimljiva i pokazala je drugu stranu i po meni ljepšu stranu matematike.Zadaci su bili zanimljivi i zabavni. Najdraže igre  su mi bili „Čovječe ne ljuti se“ i „Potapanje brodova“. Po meni i mojoj mami trebalo bi Večer matematike češće održavati.
  • Demian (7.r.): Večer matematike je bila vrlo zanimljiva i dobra što se tiče ponavljanja stečenog znanja.
  • Bilo je vrlo zanimljivo natjecati se protiv drugih, uz pomoć znanja iz matematike naravno. Zadaci su bili vrlo zanimljivi, ali i cijela organizacija je u redu. Meni se svidjelo.
  • Antonio (7.r.): Večer matematike je meni bila zanimljiva i zabavna  jer smo imali različite zadatke. Imali smo zabavna međusobna natjecanja i zanimljive zadatke. Sve je bilo jako dobro organizirano. Meni se jako svidjelo.

« Ožujak 2024 »