Naša škola "Za djecu Afrike"

Autor: Administrator , 20. 2. 2018.

U srijedu 14.veljače s početkom u 12,15 sati u školskoj sportskoj dvorani za učenike od 5. do 8. razreda održana je humanitarna akcija u sklopu UNICEF-ovog  projekta „Škole za Afriku“ uz druženje, ples, glazbu i igre.

Akciju i druženje osmislile su koordinatorice projekta, Katija Tefik-Baćac i Ester Stemberger, uz pomoć svih razrednika i ostalih zainteresiranih učitelja te učiteljice Ane Dundara Pajić koja je vodila igre učenika. Predstavnice Vijeća učenika pozdravile su sve prisutne, a posebno učenike naše škole i njihove roditelje koji su se uključili u projekt, te su ovo druženje posvetili  malim prijateljima u dalekoj Africi kojima školovanje nije kao naše. Prikupljenim dobrovoljnim prilozima od „ulaznica“ dali su svoj doprinos da im školovanje bude ljepše i lakše. Ulaznice su vrlo maštovito osmislili učenici „Prijatelji volonteri“, dok  su učenici u Vijeću učenika osmislili prigodne plakate. U predvorju dvorane učenici su se mogli okrijepiti sokom, čajem i kolačima.

Program je započeo natjecateljskim plesom u paru s balonima, zatim su se učenici natjecali u potezanju konopa i na kraju u štafetnim igrama. Izmjenom aktivnosti glazbe, plesa i izvrsno osmišljenih igara u parovima i ekipama učenici su zbilja uživali.

Dvoranom je odjekivao navijački duh, smijeh, veselje i zajedništvo. Nakon natjecanja proglašeni su pobjednici i podjeljene su prigodne slatke nagrade: čokolade i keksi, te pobjednici igrara u paru dobili su i pobjedničke krune koje su izradile učenice sedmih razreda.

Program je završen zahvalom svim učenicima, roditeljima, učiteljima, ravnatelju i svim djelatnicima škole za podršku i realizaciju aktivnosti u sklopu projekta.

Slijedom lijepih primjera humanosti i solidarnosti mnogih školskih zajednica i naša je škola postala dijelom ove plemenite inicijative.

Širimo i dalje dobrotu, ljubav, pomažimo potrebitima jer tako i mi sami rastemo punih srca da možemo nekome pomoći.

Ljepota je u darivanju!!!...zar ne?

Odlazak u školu. Druženje s vršnjacima. Smijeh. Igra. Radost.

« Ožujak 2024 »