Obilježavanje Dječjeg tjedna u našoj školi

Autor: Administrator , 20. 10. 2014.

Znate li koja su osnovna dječja prava?

Dječja prava temelje se na potrebama svakog djeteta da preživi, odraste, ispuni svoje potencijale i sudjeluje u životu svoje zajednice. Ona se odnose na svako dijete, bez iznimke. Međunarodni dan djeteta obilježava se 20. studenoga, jer je na taj dan prije 25 godina potpisana Konvencija o pravima djeteta i postignut je globalni dogovor da djeci treba osigurati sve što im je potrebno za rast i razvoj što je odgovornost odraslih – roditelja, skrbnika, medija, donositelja odluka, stručnjaka i vlada. Taj dogovor utjelovljen je u tekstu Konvencije o pravima djeteta koja je danas najšire prihvaćen međunarodni sporazum na svijetu pa se baš na taj dan obilježava Međunarodni dan djeteta dok se u listopadu obilježava Dječji tjedan, tradicionalna godišnja akcija i aktivnosti posvećene upravo djevojčicama i dječacima.

Kako je naša škola obilježila ovaj tjedan pročitajte dalje u tekstu...

Tijekom Dječjeg tjedna, od 6. do 12. listopada, svi su učenici naše škole zajedno sa svojim razrednicima sudjelovali u zajedničkoj aktivnosti pod nazivom „DAJ 10 ZA DJEČJA PRAVA U SVIJETU“.

Na satovima razrednog odjela učenici su se upoznali s dječjim pravima, razgovarali o toj temi te su na kraju izradili razredne plakate. Svaki je razred na svome plakatu/hameru ostavio otiske dlanova, imena i poruke vezane uz dječja prava. U suradnji s Gradom plakati će biti izvješeni na vidnom mjestu u gradu gdje ih svi mogu pogledati.

U ponedjeljak 6. listopada predstavnici i zamjenici svakog razreda u Vijeću učenika naše škole posjetili su gradonačelnika g. Tulija Demetliku. Grad Labin je za učenike od 1. do 4. razreda omogućio i besplatnu kino projekciju crtanog filma u četvrtak 09.listopada.

Učenici 6. a razreda uključeni su još i u izvannastavnu aktivnost „Prijatelji volonteri“, te su u povodu Dječjeg tjedna (u ponedjeljak 6. listopada u poslijepodnevnim satima ) ugostili u svojoj školi učenike i učitelje Centra Liče Faraguna. Zajedno su sudjelovali u aktivnosti “Čitaj mi” u školskoj knjižnici. Cilj ove aktivnosti je poticanje čitanja naglas kako bi čitanje postalo dio svakodnevnog ugodnog druženja.

Učenici šestih razreda sa svojim razrednicama obilježili su Međunarodni dan djevojčica na satu razrednog odjela te su na tu temu uredili pano u holu škole. Učenici su sakupljali slike, fotografije, tekstove i materijale vezane uz Međunarodni dan djevojčica i probleme djevojčica kod nas i u svijetu. Međunarodni dan djevojčica proglašen je 11. listopada na zasjedanju Opće skupštine UN-a, kako bi se naglasili jedinstveni problemi s kojima se suočavaju djevojčice u mnogim zemljama u razvoju te prepoznala važnost obrazovanja kao jedne od najboljih strategija u zaštiti prava djevojčica.

LJUBAV DJECI PRIJE SVEGA!

ODRASLI IMAJTE U VIDU I NAŠE PRIJEDLOGE!

Galeriju svih fotografija pogledajte OVDJE.

« Ožujak 2024 »