Obilježili smo "Mjesec borbe protiv ovisnosti"

Autor: Administrator , 19. 12. 2014.

U razdoblju od 15. studenoga do 15. prosinca, na različite načine naši učenici, uz svoje učitelje i stručne suradnike, dali su svoj doprinos što snažnijem osvješćivanju koliko je važno boriti se da do negativnih društvenih pojava, kao što su razne vrste ovisnosti, ne dođe.

Ovoga smo puta aktivnosti ostvarili u znaku slogana „Znanjem, glazbom, sportom, umjetnošću protiv ovisnosti“. Tako su učenici starijih razreda na satovima razrednika, kroz nastavu hrvatskog jezika i ostale tematske nastavne jedinice slušali o ovisnostima i posljedicama ovisnosti, u okviru mjesečnog projekta izradili nekoliko prezentacija, plakat o utjecaju medija na vršnjake, odigrali kviz znanja o problemima ovisnosti, čitali odabrane ulomke iz književnih djela koja govore o toj temi, intervjuirali pedagoginju škole o navedenoj temi te iz toga naučili „Reci ovisnostima NE,a zdravom životu DA“ , a složne su ruke izradile i veliki tematski plakat koji je našao svoje mjesto na prigodnom panou u holu škole.  Učenici mlađih razreda ovoj su se temi posvetili kroz satove razrednog odjela i odabrane teme iz zdravstvenog odgoja.

Šestaši  su na radionicama „Moja slika u ogledalu“ koju su priredile učiteljice Đurđica Martinčić i Sandra Stipanov (Labin Zdravi grad) zaključili jednoglasno... „Ovisnosti da, ali...“, ali … zdrave ovisnosti…o čitanju,pjevanju,prijateljstvu,…  Učenicima osmih razreda  su djelatnici MUP-a kroz realizaciju dijela projekta „Zdrav za 5“ govorili o štetnosti  alkohola. Pokazali su im osjećaj pijanog stanja kroz „pijane naočale“ .

Stručna je služba u sedmim i osmim razredima provela anketu o pojavnostima alkohola, duhana i droge kod učenika čiji će rezultati uz predavanje na temu Problematike ovisnosti predstaviti roditeljima učenika 7.razreda na roditeljskim sastancima.

U pratnji kontakt policajaca članovi Gradskog i Školskog vijeća mladih podijelili su i ove godine u povodu Mjeseca protiv ovisnosti letke o zabrani prodaje duhanskih proizvoda i alkohola osobama mlađima od 18 godina. Na taj način podsjećaju se djelatnici u trgovini i ugostiteljstvu na oprez prilikom prodaje takvih proizvoda i zakonsku zabranu  te zaštitu maloljetnih osoba.

Ovaj mjesec: 1933