JAVNI POZIV za obavljanje poslova pomoćnika u nastavi za učenike s teškoćama u razvoju

Autor: Administrator , 11. 8. 2021.

ISTARSKA ŽUPANIJA

Osnovna škola „Ivo Lola Ribar“ Labin

Rudarska 9, Labin 52220 Tel: 052/855- 406, fax: 052/880- 234

e-mail: ured@os-ilribar-labin.skole.hr

KLASA: 602-02/21-11/45

URBROJ: 2144-16-21-01-1

Labin, 11. kolovoza 2021.

za obavljanje poslova pomoćnika u nastavi za učenike s teškoćama u razvoju

U sklopu projekta „Ravnomjerna socijalna i obrazovna inkluzija učenika s teškoćama u razvoju (RAST)“  koji se provodi u okviru instrumenta  Osiguravanje pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika učenicima s teškoćama u razvoju u osnovnoškolskim i srednjoškolskim odgojno-obrazovnim ustanovama, faza IV“ temeljem poziva UP.03.2.1.06 Europskog socijalnog fonda u sklopu Operativnog programa Učinkoviti ljudski potencijali 2014.-2020.,

Osnovna škola „Ivo Lola Ribar“ Labin kao partner u projektu raspisuje

za obavljanje poslova pomoćnika u nastavi za učenike s teškoćama u razvoju

Radno mjesto:  POMOĆNIK/CA U NASTAVI

Broj traženih osoba: 3

• Mjesto rada:  Osnovna škola „Ivo Lola Ribar“ Labin

R.br.

Naziv škole i sjedište

Razred 2021/2022

Traži se uključivanje:

Broj sati tjedno

1.

7.r.

30

2.

2. r.

22

3.

6.r.

27

·         Vrsta ugovora: ugovor o radu na određeno vrijeme za školsku godinu 2021/2022.

UVJETI:

·         Pomoćnik u nastavi mora biti osoba koja ima minimalno četverogodišnje srednjoškolsko obrazovanje,

·         Protiv te osobe nije pokrenut kazneni postupak.

·         Dodatno uz prethodno navedene uvjete, stručni komunikacijski posrednik još mora imati završenu edukaciju te stečene kompetencije za taj posao, te je obvezan prilikom selekcije isto i dokazati poslodavcu.

OPIS POSLOVA:

Osnovna je zadaća pomoćnika u nastavi pružati neposrednu potporu učeniku s teškoćama u razvoju tijekom odgojno-obrazovnog procesa u zadacima koji zahtijevaju komunikacijsku, senzornu i motoričku aktivnost učenika, u kretanju, potporu u svakidašnjim nastavnim, izvannastavnim i izvanučioničkim aktivnostima. Poslovi pomoćnika u nastavi su: pomoć u komunikaciji i socijalnoj uključenosti, pomoć u kretanju, pomoć pri uzimanju hrane i pića, pomoć u obavljanju higijenskih potreba, pomoć u obavljanju školskih aktivnosti i zadataka, suradnja s učiteljima/nastavnicima te vršnjacima učenika u razredu te poslovi specifični za funkcioniranje pojedinih učenika ili skupine učenika.

S kandidatom/kandidatkinjom izabranom za pomoćnika u nastavi/stručno komunikacijskog posrednika za učenike s teškoćama u razvoju sklopit će se pisani ugovor o radu u trajanju od rujna 2021. godine do lipnja 2022. godine kojim će se definirati međusobna prava i obveze.

U prijavi na poziv kandidat/kandidatkinja treba navesti osobne podatke (ime i prezime, adresu stanovanja, broj telefona i mobitela) te sve tražene priloge.

Uz prijavu kandidat/kandidatkinja dužni su priložiti sljedeće dokumente u izvorniku ili preslici:

·         dokaz o odgovarajućem stupnju obrazovanja (presliku diplome ili potvrdu o stečenoj stručnoj spremi),

·         dokaz o hrvatskom državljanstvu (presliku osobne iskaznice ili domovnice),

·         životopis,

·         rodni list,

·         uvjerenje o nekažnjavanju ne starije od 6 mjeseci,

·         elektronički ispis radne knjižice,

·         potvrdu ili certifikat o završenom programu edukacije za poslove pomoćnika u nastavi u minimalnom trajanju od 20 sati

Isprave se prilažu u neovjerenoj preslici, a prije sklapanja pisanog ugovora kandidat/kandidatkinja će priložiti izvornik.

Rok za podnošenje prijava na javni natječaj je zaključno s 19. kolovoza 2021. godine.

Pisane prijave s dokazima o ispunjavanju uvjeta iz Javnog poziva podnose se isključivo preporučenom poštanskom pošiljkom ili predaju osobnom dostavom na adresu Škole.

Prijavu je potrebno poslati s  naznakom „Javni poziv za obavljanje poslova pomoćnika u nastavi za učenike s teškoćama u razvoju“.

Potpunom prijavom smatra se ona koja sadrži sve podatke i priloge navedene u javnom natječaju te koja je vlastoručno potpisana.

Nepravodobne i nepotpune prijave neće biti razmatrane.

Natjecati se mogu i kandidati/kandidatkinje koji nemaju završen program edukacije za poslove pomoćnika u nastavi u minimalnom trajanju od 20 sati uz uvjet da isti završe prije početka rada. Svi izabrani kandidati obvezni su savladati program edukacije pomoćnika prije početka rada.

Edukaciju će organizirati Grad Pazin dana od 1. do 3. rujna 2021. godine u poslijepodnevnim satima u prostorijama Spomen doma u Pazinu.

Kandidati koji su već završili program edukacije za poslove PUN/SKP trebaju dostaviti potvrdu kojom to dokazuju, te nisu obavezni pohađati edukaciju.

Zainteresirani za zaposlenje u više škola dostavljaju sve dokumente u sve škole, a u prijavi trebaju navesti škole po redoslijedu interesa.

Radni odnos sa školom će se zasnivati nakon provedenog selekcijskog postupka koje provodi odabrana škola.

Ravnatelj:

Miro Alilović, prof.