Linkovi za roditelje
Dragi roditelji, na ovoj stranici pripremili smo Vam niz zanimljivih linkova (poveznica) vezanih za odgoj i obrazovanje. Klik na potcrtani i podebljani tekst vodi Vas na određenu temu.

Stranice udruge "Roditelji u akciji"– na ovim stranicama možete pronaći niz savjeta za odgoj djece od rođenja pa sve do adolescencije. U izborniku s lijeve strane odaberite "Roditeljstvo" pa unutar te teme po izbornicima pronađite teme koje Vas zanimaju
Izdvojili smo teme:

Stranice Hrabrog telefona - Hrabri telefon je nevladina, neprofitna organizacija osnovana  s ciljem pružanja direktne pomoći i podrške zlostavljanoj i zanemarenoj djeci i njihovim obiteljima ali i rada na prevenciji zlostavljanja i zanemarivanja kao i neprihvatljivog ponašanja djece i mladeži. Na stranici možete pronaći niz izuzetno korisnih i zanimljivih publikacija o odgoju djece, prevenciji nasilja i zlostavljanja djece, sigurnosti djece na Internetu, te publikacija usmjerenih ciljnim skupinama: roditeljima u procesu razvoda, roditeljima djece s posebnim potrebama,...

Psihološko savjetovalište (dr.sc. Ana Kandare)– na ovoj stranici možete pronaći niz savjeta o poboljšanju Vaših odnosa s Vašim tinejdžerom i općenito o odgoju mladih. Nudi se niz tema i savjeta vezanih uz ponašanje prema tinejdžeru, uz Vaš odnos prema izlascima, školi, glazbi, prijateljima s kojima se druži, o najčešćim psihološkim problemima tinejdžera i puno drugih korisnih sadržaja
Izdvajamo:

Stranice Savjetovališta za djecu, mlade i obitelj ove stranice nude savjete i pomoć za čitav niz problema poput suočavanja sa stresom, depresijom, anksioznošću, strahovima i napadajima panike, tu možete pronaći savjete i informacije o djeci s ADHD-om, o ovisnostima i nasilju među mladima, maloljetničkoj delikvenciji, teškoćama učenja, agresivnosti, o poboljšanju socijalnih i emocionalnih vještina djeteta, odgoju i o nizu drugih korisnih tema.
Izdvojili smo teme:

Stranice TIĆ-a – zaštita djece od zlostavljanja i zanemarivanja i stranice Hrabrog telefona . Na ovim stranicama možete pronaći korisne informacije o zaštiti djece od zlostavljanja i zanemarivanja.
Izdvojili smo:

Portal Centra za ovisnosti nevladinih udruga: na ovom portalu pronaći ćete informacije o ovisnostima - o drogi, alkoholu i cigaretama.
Izdvojili smo teme:

Portal : "Stop drugi: Kako reći ne?" - na ovom portalu možete pročitati brošuru"Kako reći ne?" u elektroničkom obliku i niz drugih korisnih informacija.
S ovog portala izdvajamo:

Stranice Hrvatske udruge za disleksiju– ako sumnjate ili znate da Vaše dijete ima većih poteškoća u čitanju (disleksija), pisanju (disgrafija) ili u matematici (diskalkulija), ova stranica će Vam zasigurno koristiti. Osim što detaljno objašnjava ove pojmove i pruža Vam savjete kako da pomognete svom djetetu, ima i svoj forum preko kojeg možete razgovarati s roditeljima druge djece sa sličnim poteškoćama koje ima Vaše dijete.

Bistrić – Centar za poticanje darovitosti djeteta – ako imate darovito dijete svakako posjetite ovu stranicu

Portal "Učitelji.com" - na ovom portalu potražite razne korisne informacije o HNOS-u, različite edukativne sadržaji za Vašeg učenika, savjete vezano uz pripremu djeteta za vrtić i školu i puno drugih sadržaja vezanih uz školu, učenje i odgoj. Ovaj portal nudi i niz poveznica na stranice specijalizirane za pojedine edukativne sadržaje koje možete pronaći pod kategorijom "Linkovi".
Izdvajamo:

Carnetov portal za roditelje – na ovom portalu možete pronaći jako korisne informacije za roditelje podijeljene u 3 kategorije: savjeti (zdravstveni i psihološki), odgoj i zanimljivosti.

« Ožujak 2024 »