Učenici naše škole posjetili su mađarski grad Baju

Autor: Administrator , 24. 5. 2018.

Učenici naše škole „Ivo Lola Ribar“ Labin – članovi Gradskog vijeća mladih: Barbara Vozila, Leonarda Ivašić, Katarina Gobo, Selina Karić, David Sandić i Ivan Dundara boravili su u mađarskom gradu  Baji od 10. do 13. svibnja 2018. u pratnji učiteljica Jasmine Beloč i Elene Brnjac. Posjet je nastavak dugogodišnje suradnje između naših gradova i škola. Od samog dolaska u grad Baju pa do odlaska kući za  ugodan boravak brinuli su se naši domaćini Judit Polyak(učiteljica hrvatskog jezika), Angela Šokac Marković (dopredsjednica Hrvatske državne samouprave u Mađarskoj), Antun Gugan (ravnatelj OŠ Stjepana Vancaga) i Joso Ostrogonac (predsjednik Saveza Hrvata u Mađarskoj) koji su bili pravi domaćini i osigurali da nam svaki dan proveden u njihovom gradu  ostane u prelijepom sjećanju.

Tijekom boravka u Baji dani su bili ispunjeni različitim aktivnostima. Prvi smo dan proveli zajedno s našim  vršnjacima iz Mađarske i njihovom voditeljicom gđom Judit u gradu Pečuhu gdje smo razgledali grad i  posjetili zoološki vrt u kojem su nas učenici bajske škole na hrvatskom jeziku upoznali s poviješću grada Pečuha, zoološkog vrta i Mohačkom bitkom. Istog smo dana posjetili i  Hrvatsku školu Miroslava Krleže koja je oduševila naše učenike. Drugi dan boravka razgledali smo grad Baju, a nakon toga sudjelovali na tradicionalnoj priredbi Markovo u vancaškoj osnovnoj školi gdje smo kušali njihova tradicionalna jela , oduševili se narodnim plesovima, pjesmama i recitacijama. Družili smo se s vršnjacima i okušali se u plesanju kola. Vratili smo se kući ispunjeni pozitivnim dojmovima i bogatiji za nova prijateljstva. Zahvaljujemo se Gradu Labinu , Gradu Baji  i našoj školi što su našim učenicima omogućili prelijepi boravak u Baji.

Ovaj mjesec: 2066