Gradsko vijeće mladih posjetilo Ured predsjednika Republike Hrvatske

Autor: Administrator , 1. 6. 2023.

Učenici naše škole, članovi Gradskog vijeća mladih, posjetili su u srijedu, 31. svibnja Ured predsjednika Republike Hrvatske u pratnji svojih voditeljica, učiteljica Jasmine i Ivane, voditeljica ostalih Vijeća mladih te predstavnika Grada Labina. Posjet je organizirao Grad Labin za mlade vijećnike dviju labinskih osnovnih škola i srednje škole. Posjet je zamišljen ali i realiziran kao vrlo ugodan razgovor između predsjednika i mladih vijećnika koji su imali priliku predstaviti rad Vijeća, aktivnosti koje se provode od 2002.godine. Vijećnici su postavljali pitanja Zoranu Milanoviću, predsjedniku Hrvatske, na koje je on vrlo rado odgovarao. Naše vijećnice Leynah, Ema i Lucija pitale su ga je li se zamišljao kao mali na čelu države na što je odgovorio da nikad ustvari nije imao te ambicije, ali da je kao mlad ušao u politiku u kojoj je vrlo brzo i napredovao i na kraju krajeva "završio" na čelu države.

Pitale su ga i kako se opušta od ove izazovne dužnosti i saznali da predsjednika opušta čitanje, priroda i da voli puno spavati. Na pitanje kako ljudi reagiraju kada ga vide na ulici kaže da reakcije budu svakakve, pozitivne ali i negativne, ali da je to sve dio dužnosti koju obnaša. Porazgovarao je s mladim vijećnicima o izboru budućih zanimanja, ekologiji, poljoprivredi, ali i o našem gradu koji ga se uistinu dojmio prilikom 100-te obljetnice Labinske republike.

Nadamo se da će ovaj posjet ostati u dugom i lijepo sjećanju našim mladim vijećnicima jer tko zna, možda netko od njih postane predsjenik/ica jednog dana. (fotografije Ured Predsjednika Republike/Filip Glas .)