Proslavili smo 79-i rođendan naše škole

Autor: Ivana Griparić Fable, 9. 5. 2024.

Danas smo proslavili 79.Dan škole koji je donio mnogo veselja i raznih aktivnosti. Umjesto redovne nastave, učenici su imali organizirane sportske i kreativne radionice u kojima su ih vodili razrednici i ostali učitelji. Mlađi razredi posjetili su Kino Labin i pogledali animirani film, učenici petih razreda su odigrali nogometni turnir u kojemu su pobjedu odnijeli učenici 5.c razreda, dok su učenice petih razreda plesale na trgu ispred škole i igrale se, neke i po prvi put, zaboravljenog laštika. Hvala Tini Gaspari na animaciji i pomoći s plesom i koreografijom. Učenici šestih razreda su imali kino u razredu, dok je jedan dio učenika sudjelovao na radionici izrade lutkica od žice. Bilo im je jako zanimljivo i zabavno. Sedmaši su već tradicionalno sudjelovali u kvizu u holu škole na koji je bilo prijavljeno 12 ekipa. Ovim putem zahvaljujemo pizzeriji Pozzo, Kinu Labin i caffe' baru Cacao na nagradama za naše učenike. Osmaši su iskoristili lijep dan da prošeću rudarskom baštinom uz prigodan kviz.

Slike pogledajte OVDJE

Nakon toga u školi je održana priredba u kojoj je svaka područna škola sudjelovala s točkom koju su izveli njihovi učenici, bila je to prilika da pokažu svoje talente mali pjevači, glumci, recitatori. Bilo je raznovrsno, na cakavici i na standardu, popraćeno prekrasnim izvedbama solista i školskog zbora.

Ravnatelj škole je svima poželio dobrodošlicu i čestitao im ovaj dan, osobito učenicima koji su se posebno istakli svojim radom i trudom, te njihovim mentorima koji ih usmjeravaju i prate. Pročelnik Borjan Batagelj pohvalio je rad djece i učitelja i istaknuo ponos Grada Labina na rezultate koji su postignuti. Bila je to prilika da se uruči nagrada učenicima koji su ostvarili odlične rezultate na županijskim i državnim natjecanjima i smotrama, ali i njihovim mentorima. Ovim putem još jednom hvala svima koji su pomogli u realizaciji ovoga dana i unaprijed se veselimo sljedećoj, okrugloj 80-oj godišnjici.

Ovaj mjesec: 1917