Obilježili smo Dan škole

Autor: Hana Šiljan, 10. 5. 2011.

OŠ “Ivo Lola Ribar“ Labin je 9. svibnja obilježila svoj dan –Dan škole, prezentirajući  školski  projekt „Etno Labinština“ uz podjelu  pohvalnica najuspješnijim učenicima i mentorima. Prigodan su program vodili Alison i Franjo  koji su  članovima Školskog odbora, Vijeća roditelja, Vijeća učenika, predstavniku Grada Labina, gosp.Brunu Hrvatinu te učiteljima i učenicima škole zaželjeli dobrodošlicu. Dobrodošlicu gostima je zaželio i ravnatelj škole, gosp. Miro Alilović koji je istaknuo niz aktivnosti koje su se tijekom god. u školi odvijale. Svečanoj priredbi su prethodile sportske aktivnosti na školskom dvorištu gdje su učenici škole „Ivo Lola Ribar“ i OŠ Matije Vlačića odigrali prijateljske nogometne utakmice. U svečani program uveli su Vilim, Paulo i Rafaela svirkom na tradicionalnim instrumentima, sopelama i mehu. Nakon prezentacije projekta, ravnatelj škole se zahvalio na izuzetnom trudu u realizaciji  te zaključio da su učenici nadupunili svoje znanje na najbolji mogući način- sami istražujući. Podijelio je pohvalnice najuspješnijim učenicima i njihovim mentorima sa Županijskih natjecanja čemu je predhodila scenska igra „Godišnja doba na sudu“ kojima su se učenici predstavili na ovogodišnjem Županijskom Lidranu. Istaknuo je odlične sportske uspjehe škole u stolnom tenisu gdje su dječaci osvojilo 1. mjesto a djevojčice 2. mjesto; u rukometu su djevojčice osvojile 3.,a dječaci 2.mjesto ; a u nogometu su dječaci osvojili 2.mjesto.  Škola se ponosi  i eko-grupom škole koja je osvojila 3.mjesto, te novinarskom grupom koja je priredila školski list“Nove iskrice“ koji je osvojio 3.mjesto i predložen za državni susret.

Svečanu priredbu je uz zbor i pjevače-soliste uveličala školska izložba koja je pokazala dijelić onoga što su učenici sa svojim učiteljima proučavali i naučili.

Svečanost je završila uz vesele glazbene tonove harmonike.

Galeriju fotografija možete pogledati OVDJE

Više o projektu Etno Labinština možete pročitati OVDJE