Listopad - mjesec hrvatske knjige i solidarnosti

Autor: Administrator , 7. 11. 2011.

Učenici su uz redovne školske obveze u mjesecu listopadu sudjelovali i u raznim aktivnostima poput Mjeseca hrvatske knjige, predstave „Sijač sreće“, akcije Crvenog križa „Solidarnost na djelu 2011.“, kao i u raznim prevencijskim radionicama Labin – zdravi grad i Crvenog križa...

Kako je to već postala lijepa tradicija, učenici naše škole sa svojim su se učiteljima hrvatskoga jezika i razredne nastave uključili u prigodne aktivnosti u povodu Mjeseca hrvatske knjige koje se svakoga listopada i studenoga odvijaju u Gradskoj knjižnici Labin. Tako su 20. listopada učenici 6., 7., i 8. razreda u pratnji učiteljice Jangele Sušac - Budimir sudjelovali u književnom susretu s labinskim pjesnicima kada su i sami čitali odabrane stihove, a 27. listopada se ugodno družili s književnikom Zoranom Pongrašićem uz brojna pitanja koja su pripremili te zajedničko fotografiranje. Učenici koji stvaraju na dijalektu sa svojim su se radovima uključili u literarni natječaj „Ca je ča“ koji završava priredbom 17. studenoga.

OŠ „Ivo Lola Ribar“ Labin pridružila se hvalevrijednoj akciji Crvenog križa „Solidarnost na djelu 2011.“  sakupljanjem novčanih priloga u humanitarne svrhe. U akciji su sudjelovali svi učenici i učitelji te su izvrsnim odazivom još jednom pokazali da imaju velika srca. Kao potvrdu velikodušnosti učenici su od Crvenog križa dobili bon zahvalnosti s oznakom vrijednosti koju su donirali, numeriran i ovjeren pečatom društva Crvenog križa.

Učenici petih razreda sudjeluju u radionicama „Moja slika u ogledalu“, gdje raznim metodama poput razgovora, demonstracija, sociodrame i savjetovanja razvijaju svoje komunikacijske vještine, samopoštovanje i pozitivne stavove i vrijednosti. Radionica „Biti ovisan DA, ali…“ voditeljice Štefanije Prosenjak Žumbar i suradnica namijenjena je učenicima 6. razreda kako bi se upoznali sa opasnostima raznih ovisnosti i u svakoj situaciji čvrsto poručili NE.