Posjet Interliberu, HRT-u, PMF-u i Klovićevim dvorima

Autor: Administrator , 21. 11. 2014.

U utorak, 11. studenoga naši su se učenici u pratnji svojih učitelja uputili na već tradicionalni posjet Interliberu. Uz Interliber sedmaši su posjetili HRT, a osmaši PMF i Klovićeve dvore.

Vrlo zanimljiv, poučan i zabavan dio ove terenske nastave bio je i ovogodišnji, po prvi puta, posjet šestaša i sedmaša HRT-u. Tako su i strastveni ljubitelji pisane riječi došli na svoje, a svi su bili oduševljeni onim što su mogli vidjeti i doživjeti uz stručno vodstvo ljubazne i zanimljive gđe Nade Chedid koja je učenike provela kroz sve prostore HRT-a. Učenici su vrlo pažljivo slušali o povijesti televizije, razgledali studija i režije radija i televizije, prisustvovali snimanju jedne radioemisije, a u hodnicima su i susreli poznata lica s ekrana. Bio je to uistinu poseban dan i nadamo se da će i buduće generacije moći doživjeti isto.

Učenici osmih razreda naše škole su se odmah nakon dolaska u Zagreb uputili na Fizički odsjek PMF-a. Tamo su njihovi profesori učenicima pokušali dočarati kako izgleda život jednog studenta, njihovi istraživači kako izgleda posao jednog ozbiljnog znanstvenika, te ih svih zabavili i educirali pokusima s tekućim dušikom i supravodljivim materijalima. Nakon toga posjetili su Klovićeve dvore i uživali u zaista sjajnoj postavi izložbe «Volim matematiku», na kojoj su učenici uz stručno vodstvo mogli mnogo naučiti o povijesti razvoja nekih ideja u matematici kao i o primjeni matematike i njenoj prisutnosti u prirodi. Posebno su zanimljivi bili prikazi građe snježnih pahuljica i fraktalni oblici koji se pojavljuju u građi mnogih biljaka. Osim toga, vrlo je zanimljiva bila i njihova sobica sa zrcalima «Pogled u beskonačno» u kojoj su učenici mogli vidjeti svoju sliku u mnoštvu zrcala postavljenih na strop, pod i sve zidove prostorije i u kojoj su se njihovi fotoaparati skoro pregrijali. Nakon toga, posjetili su Interliber i vidjeli što ima novoga u svijetu knjiga i edukativnih materijala.

Uslijedilo je slobodno vrijeme u Arena centru kao zaista zasluženi odmor na kraju jednog izuzetno zabavnog i poučnog dana. Galeriju fotografija pogledajte OVDJE.

Ovaj mjesec: 2045