LiDraNo 2015.

Autor: Administrator , 23. 1. 2015.

U srijedu, 21.siječnja održana je općinsko-gradska smotra LiDraNo 2015.godine, a škola-domaćin je bila OŠ „Ivo Lola Ribar“ Labin, PŠ Vozilići. I ove je godine dokazano da  škole Labinštine  imaju mnogo ljubitelja umjetnosti, lijepe riječi, stvaralaštva , mnogo inspiriranih učenika i vrijednih mentora. Na smotru se prijavilo pet škola s područja Labinštine, 35 učenika i 8 mentora. Svoje su radove prijavile osnovne škole: OŠ Vladimira Nazora iz Potpićna, OŠ Vitomir Širola-Pajo iz Nedešćine, OŠ Ivana Batelića iz Raše, te dvije labinske škole, OŠ Matije Vlačića i OŠ „Ivo Lola  Ribar“Labin. Ukupno je prijavljeno 16 literarnih radova, jedan samostalni novinarski rad, jedan školski list, osam samostalnih dramsko-scenskih izraza te jedan grupni. Povjerenstvo su ove godine činile Đurđica Martinčić, Sandra Stipanov, Zvjezdana Sinković, Romina Miletić te Gordana Milevoj. Nakon što su svi učenici predstavili svoje radove, Povjerenstvo nije imalo nimalo lagan zadatak koga izabrati da predstavlja Labinštinu na Županijskoj smotri LiDraNo 9.veljače u Puli.  Za najuspješnije literarne radove izabrani su radovi Lee Budaković, Rudolfa Filipovića i Romine Grižančić iz OŠ „Ivo Lola Ribar“Labin i dva rada OŠ Vladimira Nazora iz Potpićna, PŠ Pićan učenika Luke Aničića i Keti Smoković. Dalje idu i novinarski rad učenika Elmira Hodžića i školski list „Nove iskrice“ iz OŠ „Ivo Lola Ribar“Labin. Za najbolje dramsko-scenske pojedinačne nastupe izabrane su Aida Suljić iz OŠ Ivana Batelića iz Raše te Erin Pamić, učenica OŠ Vladimira Nazora Potpićan, PŠ Pićan. U kategoriji dramsko-scenskog grupnog nastupa, predstavljat će nas učenici OŠ Vladimira Nazora Potpićan. Mentori nagrađenih učenika su:  Alenka Brenković i Tihana Franković Načinović (OŠ „Vladimira Nazora“ Potpićan), Hasnija Karlović (OŠ Ivana Batelića Raša) te Mariza Miletić i Jangela Sušac-Budimir (OŠ „Ivo Lola Ribar“ Labin). Nadamo se da će svim učenicima i mentorima ljubav i želja za stvaranjem biti vjerne pratiteljice do sljedećeg općinsko-gradskog susreta 2016.godine, a svima koji odlaze u Pulu na Županijsku smotru LiDraNa želimo mnogo uspjeha.

Galeriju fotografija pogledajte OVDJE.

Rezultati:

OŠ „Ivo Lola Ribar“Labin , PŠ Vozilići- škola domaćin Općinsko-gradskog natjecanja i smotre LIDRANO 2015. za OSNOVNE ŠKOLE LABINŠTINE :

REZULTATI:

NA ŽUPANIJSKOM  LIDRANU 2015. U PULI , 9.VELJAČE, OSNOVNE ŠKOLE LABINŠTINE PREDSTAVLJAT ĆE  :

Ø ŠKOLSKI  LIST : „NOVE ISKRICE“-

OŠ „Ivo Lola Ribar“Labin - Mario Turković,6.r. / mentor:

Jangela Sušac Budimir

Ø U KATEGORIJI LITERARNOG IZRAZA:

o   LEA BUDAKOVIĆ,“Svijet mašte“,7.r.-OŠ“Ivo Lola Ribar“Labin/ mentor: Mariza Miletić

o   ROMINA  GRIŽANČIĆ,“Notturno“,7.r.-OŠ“Ivo Lola Ribar“Labin /mentor: Jangela Sušac Budimir

o   RUDOLF  FILIPOVIĆ,7.“Čarobna šuma“,7.r.-OŠ“Ivo Lola Ribar“ Labin/  mentor: Jangela Sušac Budimir

o   KETI  SMOKOVIĆ, „Zima“, 4.r. – OŠ Vladimira Nazora Potpićan-PŠ Pićan / mentor: Alenka Brenković