Obilježavanje blagdana – prosinac – prodajne izložbe!

Autor: Administrator , 11. 4. 2008.

I ove su godine naši vrijedni učenici razredne nastave s njihovim učiteljicama pripremili velik broj čestitki i ikebana za prodajne izložbe na kojima ih prodaju i na taj način prikupe sredstava za kupnju didaktičkih sredstva za svoj rad.

Obilježavanje božićnih i novogodišnjih blagdana

Učenici razredne nastave matične i svih područnih škola OŠ "Ivo Lola Ribar" Labin ove su godine božićne i novogodišnje blagdane obilježili prigodnim priredbama nakon kojih su uslijedile prodajne izložbe ikebana i čestitka. Ikebane i čestitke su učenici izradili uz pomoć njihovih učiteljica kako bi si novcem zarađenim od prodaje kupili različite materijale i sredstva za rad da učenje učine što ugodnijim.

Prodajne izložbe izvan školskih prostorija održali su učenici matične škole sa svojim učiteljicama na ulazu u Markat te polaznici produženog boravka sa svojim voditeljicama ispred marketa na Katurama i u Opskrbnom centru. Polaznici produženog boravka su bili posebno motivirani za prodaju svojih radova jer će si od prikupljenih sredstva kupiti igračke za ugodniji boravak u školi u popodnevnim satima. S veseljem možemo reći kako su sve ikebane i sve čestitke rasprodane i ovim se putem zahvaljujemo svim roditeljima i građanima koji su ih kupili.
Učenike su u prosincu obradovali slatkiši koje su dobili za blagdan Sv. Nikole. Povodom božićnih blagdana učenici prvih razreda naših škola na području Labina dobili su prigodne poklone od Grada Labina, a svi učenici od prvog do četvrtog razreda dobili su poklone djece iz Njemačke posredstvom Evangelističke Crkve.  Učenici Područne škole Vozilići dobili su poklone od Općine Kršan (prvi razred) i Udruge Plomin (drugi, treći i četvrti razred). Ovim se putem zahvaljujemo svim donatorima na prelijepim poklonima koji su jako razveselili naše učenike.
Ovom prigodom moramo posebno pohvaliti učenike četvrtog razreda Područne škole Vinež koji su se ove godine odrekli svojih slatkiša za Sv.Nikolu kako bi ih uz prigodni kraći program poklonili učenicima Centra "Liče Faraguna" iz Labina. Druženje je bilo predivno, na obostrano zadovoljstvo.

Učenici viših razreda ove su blagdane u okviru provedbe HNOS-a posebno obilježili izradom knjižice blagdanskih recepata (učenici 5.razreda) i elektronske čestitke (učenici 8. razreda). Obilježavanje blagdana te promicanje blagdanskog duha i raspoloženja bilo je vidljivo u nastavi vjeronauka, hrvatskog, engleskog i talijanskog jezika, sata razrednog odjela, glazbene i likovne kulture.
Učitelji i učenici matične škole razredne i predmetne nastave te školski zbor priredili su prigodnu blagdansku priredbu za tradicionalno druženje umirovljenih i sadašnjih djelatnika škole u Područnoj školi Kature. Priredba je bila na hrvatskom, engleskom i talijanskom jeziku prožeta pjesmom, igrokazom i recitacijama.