Obilježili smo Noć knjige

Autor: Ivana Griparić Fable, 29. 4. 2024.

Dan 23.travnja rezerviran je za Noć knjige – dan kada se slavi knjiga i čitanje, obilježava Svjetski dan knjige i Dan hrvatske knjige. Međutim, cijeli su tjedan knjižnice imale mogućnost obilježiti tu manifestaciju raznim aktivnostima. Mi smo  i ove godine odlučili jedno popodne provesti u našoj školskoj knjižnici uz razne igre vezane uz knjigu i odlično smo se proveli. Zainteresirani učenici petih razreda i nekoliko učenika šestih razreda su s učiteljicom hrvatskog jezika Jasminom i knjižničarkom Ivanom u petak, 26.travnja obilježili Noć knjige koja ove godine ima temu Kad je prizma kataklizma: knjige za izazovna vremena…Na samom početku odigrali smo igru ledolomku kojom smo se malo opustili da bismo nakon toga odigrali pictionary, pantomimu i potragu za pravom knjigom, a najuspješniju grupu smo nagradili. Ovoga su puta najuspješnije bile Lina, Lucija, Nikolina  i Karla koje smo nagradili slatkišima. Nakon toga smo učenicima prikazali PPT Izazovi odrastanja djece i mladih koja predstavlja rezultate ankete koju su učenici ispunjavali, a tiče se problema i poteškoća s kojima se oni susreću tijekom odrastanja. Zaključili smo da učenicima najviše nedostaje slobodnog vremena i da im je jako važan uspjeh u školi, da im je društvo jako važno i da ih prihvaćaju takvima kakvi jesu te da su vrlo zadovoljni svojim fizičkim izgledom. Kako bismo se zadržali na ovogodišnjoj temi Noći knjige, isprobali smo svi zajedno nekoliko vježbi opuštanja koje nam mogu pomoći kad se osjećamo napeto i anksiozno, a pronašli smo ih u pravo u knjigama. Nakon toga odlučili smo svoje brige napisati na papir  i ubaciti u Brigojedca kojeg su učenici sami izradili. Bili su jako maštoviti i kreativni. Druženje smo završili uz igru u kojoj smo morali prenositi knjige iz ruke u ruku i pravilno ih poredati abecednim redom, podijelili smo svim učenicima prigodne straničnike i malo se počastili grickalicama.