Proslavili smo Dan škole!

Autor: Hana Šiljan, 7. 5. 2010.

Dan škole «Ivo Lola Ribar» obilježava se 09. svibnja što je ujedno i Dan Europe. Ove smo ga godine proslavili 07. svibnja 2010. raznim aktivnostima. U matičnoj je školi u jutarnjim satima održano prvenstvo škole za dječake u stolnom tenisu. Pobjedu su odnijeli Sanjin Matulja i Dario Jurašić. Aktivnosti su nastavljene svečanom priredbom literarno-glazbenog kolaža koju su uveličali velečasni Željko Zec, ravnatelj osnovne škole Matije Vlačića Edi Juričić, predstavnici Vijeća roditelja, Školskog odbora, učitelji i učenici. Gostima su zapjevali učenici naše škole – finalisti dječjeg festivala «Labinski kanat» uz pratnju školskog zbora. Svoja su literarna djela predstavili naši najuspješniji učenici sudionici Lidrana 2010. te literarnog natječaja «Ca je ča». Uz maštovito uređenje škole u duhu ovogodišnjeg projekta «Glagoljica» ravnatelj je podijelio pohvalnice i zahvalnice najuspješnijim učenicima i njihovim mentorima sa županijskih natjecanja. Posebno je nagradio našeg najuspješnijeg učenika s ovogodišnjih županijskih natjecanja Viliama Vojića, učenika petog razreda, koji se plasirao na državno natjecanje iz geografije kao i njegovu mentoricu učiteljicu Ondinu Franković. Power point prezentacijom prikazane su ovogodišnje aktivnosti naše škole, a posebno su istaknuti školski projekti «Pametno s mobitelima» i «Glagoljica». Na školskom panou izložen je i školski list «Nove iskrice» koji je ove godine kandidiran za plasman na državno natjecanje iz Lidrana 2010.

Ove je godine obnovljen status naše škole kao Eko škole za naredne dvije godine. Tom su prigodom članovi eko grupe svečano predali Zelenu zastavu voditeljici područne škole Vinež Gordani Dropulić kao priznanje za sve aktivnosti koje je PŠ Vinež poduzimala u proteklom periodu.

Učiteljice područnih škola su Dan škole sa učenicima nižih razreda obilježile veselim društvenim i sportskim igrama na otvorenom popraćene pjesmom i velikim dozama smijeha i zabave.