Održana završnica projekta „Naši pjesnici“

Autor: Hana Šiljan, 19. 5. 2010.

U petak, 14.svibnja 2010.održana je u Područnoj školi Vinež priredba uoči Dana obitelji, kao završnica projekta „Naši pjesnici“. Projekt je pokrenula i koordinirala učiteljica razredne nastave u PŠ Vinež Đuriđica Martinčić. Tijekom školske godine učenici su upoznavali pjesnike koji su pohađali njihovu školu. Tako su se upoznali s pjesničkim opusom pok.Valtera Brubnjaka, Malvine Mileta, Rine Miletić i Daniela Načinovića. Kroz njihov rad učili su i ponavljali sve što je predviđeno planom i programom od prvog do četvrtog razreda na nov i zanimljiv način, kroz pjesništvo „naših pjesnika“. Kako je projekt tekao te dojmove o samom projektu zabilježili su učenici čije radove možete pročitati dalje u tekstu.

Sama je priredba bila prezentacija dječjeg stvaralaštva, projekta, druženje s pjesnicima, roditeljima i svim zainteresiranima. Učenici su predstavili svoje autorske radove: poeziju, prozu, glumu, glazbu, koreografiju i ples. Svoj su doprinos dale i Rašelinki, ženski zbor, otpjevavši autorski rad Gordane Dropulić pjesmu „Rašelinka“. Na kraju priredbe sve prisutne počastili su roditelji pripremivši razonorazne delicije u prostorijama škole.

Pjesnici s nama-pjesnici u nama

Ovo leto s nami so bili četiri poete. Prvi je bi Valter Brubnjak. Neka ni živ ma kad so gunali zonjega i čitali njegove lepe pjesmi, koko da je bi tamo. Pokle nan je prišla Malvina Mileta ka nas je počastila i čitala joko lepe pjesmi. Jedon drugi don moja nona Rina Miletić je anke prišla. Ta don mi je bi najljepši. Pročitala je pjesmi od srca i počastila nas s blincami. Zadnji poet bi nan je Daniel Načinović ka nan je pjeva, svira gitaru i čita bajko.

Sretan san ca san nešto navadi od njih i znon da va nami ki smo hi slušali se sako toliko zbudi neki pjesnik.

Toni Baskijera, 3.r. PŠ Vinež

Pjesnici s nama-pjesnici u nama

U svakome od nas čuči pjesnik. Mi u razredu uvijek pišemo pjesme i priče i često s njima sudjelujemo u natjecanjima. Ove godine su nam u školu dolazili pjesnici Vineža.

Prvi su nam u školu došli prijatelj i kćer pokojnog pjesnika Valtera Brubnjaka. Došla nam je i pjesnikinja Malvina Mileta sa svojim prijateljicama i učiteljicom. Pjesme pjesnikinje Rine Miletić dirnule su me u srce, a njezini veseli prijatelji svirali su nam na usnoj harmonici. Šećer na kraju bio je Daniel Načinović. On je s nama pjevao vesele pjesme i svirao na svojoj gitari.

Sretna sam štosu bili s nama. Oni su me potakli da napišem još puno pjesama i priča.

Elena Miletić, 3.r. PŠ Vinež