Ostale aktivnosti naše škole u školskoj godini 2006/2007

Autor: Administrator , 24. 4. 2008.

Prošle školske godine izdalo smo novi broj školskog lista "Nove iskrice", bili smo na izletima i natjecanjima, 17 osmaša sudjelovalo je u  prvom eksperimentalnom vanjskom vrednovanju postignuća učenika iz predmeta hrvatski jezik i matematika...

Aktivnosti u školskoj godini 2006./2007.

U prosincu 2006.godine mađioničar Jozo Bozo uprilicio je za učenike razredne nastave u matičnoj školi predstavu Povratak iz Poštovanzije za učenike razredne nastave u matičnoj školi. Osim ove predstave učenici i razredne nastave pogledali su i film Duh u močvari i predstavu Tikvići.
U veljači 2007. izašao je novi broj školskog lista Nove iskrice koji smo prijavili i na natjecanje Lidrano.
U ožujku (15.03.2007.) bili smo domaćini Županijskog natjecanja iz geografije za učenike osnovnih i srednjih škola.

U travnju (18. i 19.04.2007.) 17 osmaša naše škole je sudjelovalo u prvom eksperimentalnom vanjskom vrednovanju postignuća iz predmeta hrvatski jezik i matematika.
U svibnju (09.05.2007.) svečano smo obilježili Dan škole prigodnim sportskim i kulturno-umjetničkim programom. Tom su prigodom učenicima koji su se najviše istaknuli u svom radu svečano uručene školske pohvalnice, a njihovim mentorima zahvalnice.
Treći razredi su 18.05.2007. na Dan muzeja posjetili Gradski muzej u kojem su se kroz prigodne radionice upoznali s radom i sadržajem Muzeja.

U svibnju su predstavnici učenika sedmih i osmih razreda u Srednjoj školi Mate Blažina sudjelovali na radionicama i predavanjima iz područja fizike i astronomije.

Na prijedlog Vijeća učenika Srednje škole Mate Blažine Labin svi su učenici bili uključeni u humanitarnu akciju Za Livija Dobrića.

U lipnju je na gradskom stadionu održan godišnji kros za sve učenike naše škole i Osnovne škole Matije Vlačića u organizaciji udruge Labin Zdravi grad.
Prošlogodišnji osmaši su bili vrlo aktivni i priredili su za učenike i djelatnike Škole dvije predstave. Prvu su održali 14.02.2007. za Valentinovo. Sami su osmislili cijeli program koji je bio obilježen čitanjem prigodnih ljubavnih pjesama na hrvatskom, engleskom i talijanskom jeziku, plesnim točkama, glazbenim i pjevačkim nastupima. Potvrdili su onu staru "Kad se male ruke slože, sve se može, sve se može!". U tom duhu priredili su nam i drugu, oproštajnu priredbu u lipnju 2007.godine.

Osim predstave osmaša, Valentinovo smo u našoj školi u skladu s mjesečnim planiranjem i programiranjem obilježili još i :
razmjenom ljubavne pošte (na satu razrednika i hrvatskog jezika),
izradom prigodnih plakata (sat povijesti) i ljubavnih poruka (satovi likovne kulture, talijanskog i engleskog jezika)
obradom i pisanjem tekstova i radova s ljubavnom tematikom (satovi hrvatskog jezika)
Školski preventivni program
Školski preventivni program je realiziran u radu s učenicima: kroz nastavne predmete, poticanjem uključivanja učenika u izvannastavne i izvanškolske aktivnosti, kroz bavljenje sportom, radionice i stručna predavanja na SRO, stalnim poticanjem učenika na zdrav život; u radu s roditeljima na roditeljskim sastancima sa stručnim temama vezanim za problematiku ovisnosti i važnosti zdravog života.

U sklopu ŠPP-a u suradnji s Domom zdravlja, Gradom Labinom i Srednjom školom Mate Blažine organizirane su radionice i predavanja na sljedeće teme :
- Moja slika u ogledalu – radionica za učenike šestih razreda –Labin zdravi grad
- Kako biti djelotvorniji roditelj - predavanje za roditelje učenika VI. razreda -pedagog škole i za roditelje učenika VIII. razreda – psiholog škole
-Komunikacija i rješavanje konflikta- predavanje za roditelje učenika III. razreda-pedagog škole
- Profesionalna orijentacija
-predavanja za roditelje učenika VIII. razreda-pedagog škole
-anketiranje, predavanje i usmjeravanje učenika VIII. razreda
-posjet učenika Srednjoj školi Mate Blažine – posjet radionicama i prisustvovanje s roditeljima na Danu otvorenih vrata
- Prezentacija raznih radionica i aktivnosti Labin Zdravog grada za prve, pete i šeste razrede

Školski izleti
U školi su organizirani izleti za učenike od prvog do osmog razreda u skladu s Pravilnikom o organizaciji školskih izleta i Godišnjim planom za 2006.-2007. g.
Izleti :
1. razredi – južna Istra – jednodnevni izlet – 18.5.2007.
2. razredi - zapadna Istra – jednodnevni izlet – 25.5.2007.
3. razredi - Hrvatsko zagorje – škola u prirodi –petodnevni boravak -11.6.-16.6.2007.
4. razredi - Zagreb – 29.9.2006. jednodnevni izlet; Krapina-Čakovec-Varaždin-dvodnevni izlet 24. i 25.5.2007.
5. razredi - Otok Krk - 6.6.2007. -jednodnevni izlet
6. razredi - Gospić-Smiljan – 4.6.2007. –jednodnevni izlet
7. razredi - Otok Rab – 4.6.2007. – jednodnevni izlet
8. razredi - Varaždin-Trakošćan – 28. i 29.9.2006. –dvodnevni izlet

Uspjesi učenika na natjecanjima
Učenici su sudjelovali na natjecanjima Znanost mladima i Lidrano 2007. od školske do državne razine. Na natjecanjima je sudjelovalo 84 učenika i to :14 na Lidranu, 11 engleski jezik, 1 iz talijanskog jezika, 22 matematika, 4 kemija, 8 geografija, 10 vjeronauk, 14 likovno stvaralaštvo. Na općinsko-gradskim natjecanjima je sudjelovalo 48 učenika . Najzapaženije rezultate postigli su učenici Ilaria Milevoj, 3.razred čiji je literarni rad pohvaljen na državnom natjecanju i učenici Nino Faraguna i Luka Paliska, 4.razred iz matematike osvojivši 5. i 4. mjesto na regionalnom natjecanju. Najuspješnije učenike i njihove mentore svečano je ugostio 11.06.2007. gradonačelnik Grada Labina.

Rezultati sportskih ekipa škole su bili na visokoj razini :
Međuopćinsko prvenstvo u stolnom tenisu - 1. mjesto
Međuopćinsko prvenstvu u nogometu – 1.mjesto