Valentinovo - Dan zaljubljenih

Autor: Hana Šiljan, 6. 7. 2008.

VALENTINOVO    - 14.2. 2008. – DAN ZALJUBLJENIH
Ovogodišnji Dan zaljubljenih završio je uveseljavanjem učenika, nastavnika i pokojeg roditelja, pjesmom i recitacijama u školskoj knjižnici. Uz mnoštvo ljubavnih stihova na hrvatskom, engleskom i talijanskom jeziku, zvukove Arianove gitare, Erijine i Massimove klavirske izvedbe i prekrasnu izvedbu pjevačice Tene te uređeni ambijent s porukama ljubavi i mnoštvom bombona uz prigušen plamsaj svijeće za ugođaj, svi su uživali u tom „ljubavnom trenutku“. Onako mladi, veseli, s pokojim crvenim detaljem kako bi još bolje obilježili dan ljubavi, odisali su srećom i zadovoljstvom. Svemu tome su prethodila ljubavna pisma koja su učenici pisali cijeli tjedan,a toga su dana podijeljena onima kojima su bila namijenjena. Ljubavni sandučić je bilo prepun ljubavi i ljubavnih poruka.  Ujutro su se preko razglasa mogli čuti ljubavni tonovi uz poruke, pjesme, glazbu gitare. Poslušali smo i priču o samom postanku Valentinova koju je sa žarom pročitala Romana. Uza sve to školski pano je bio urešen različitim porukama, mislima, pisanima čak i glagoljicom,a tu su svoje mjesto našle i velike ljubavi iz povijesti. Uistinu, ljubavlju i veseljem je odisala cijela škola !
Područna škola Vozilići pripremila je pravo malo vjenčanje u kojem su sudjelovali svi učenici prvog razreda. Učenici i njihova učiteljica su sve unaprijed dobro isplanirali i organizirali, a svaki je učenik dobio svoje zaduženje. Na Valentinovo su dio učionice pretvorili u Matični ured, a dio u crkvu. Mlada je bila odjevena u plavu vjenčanicu, a djeveruše su joj pridržavale dugački bijeli veo. Mladoženja s leptir mašnom oko vrata djelovao je vrlo elegantno i šarmantno. Vjenčala ih je učenica-matičarka,a jedan je učenik za tu priliku bio svećenik. Nakon što su izrekli bračne savjete i izmijenili prstenje, mlada i mladoženja su uzvanicima podijelili bombonjere. U lovu na buket najbrža je bila jedna učenica trećeg razreda. Kao i na svakoj svadbi puno se pjevalo i plesalo. Umjesto tortom, uzvanici su se osladili velikom čokoladom.
Kad bi barem ovakvih dana bilo više jer ljubav i osmijeh možemo darivati svaki dan.To je besplatno,a toliko vrijedno i čini i nas i one koje darujemo sretnima.

Pedagog škole: ESTER STEMBERGER