Autor: Administrator , 5. 11. 2012.

Kroz nastavu engleskog jezika tijekom školske godine zadatak je učenike upoznati sa običajima i tradicijama zemalja engleskog govornog područja. Učenici 8.a i 7.b razreda bili su posebno oduševljeni što su prošloga tjedna učili upravo o Haloween-u...

Noć vještica ili Halloween je noć uoči Svih svetih, 31. listopada, a zapravo je skraćenica od All Hallow's Eve ili Hallow Eve (Sveta večer, noć uoči Svih svetih).  Halloween je stari Keltski blagdan koji simbolizira  kraj Keltske godine, tj.  naziv je za kraj ljeta. Stari Kelti su vjerovali da se duhovi umrlih pojavljuju najčešće u noći prije dana mrtvih i da izlaze vještice koje svoje čari bacaju na svakoga koga susretnu.  Danas je Halloween popularan među djecom u Ujedinjenom kraljevstvu i u SAD-ma, ali i šire. Djeca se maskiraju u vještice i duhove, idu u grupama od kuće do kuće, kucaju na vrata i očekuju slatkiše ili trik. Također se izdubljuju bundeve, izrađuju se strašni „izrazi lica“, osvjetljuju se svijećom, te se stavljaju na prozore i ispred kuća da bi se vješticama i duhovima zaustavio prolaz u kuću.

Ove školske godine učenici 8.a razreda sa učiteljicom Katijom Tefik-Baćac uredili su pano u učionici engleskog jezika na temu „Halloween“, a učenici 7.b razreda s učiteljicom Jadrankom Zulijani izradili plakate na istu temu. U oba razreda, učenici su se prisjetili poznatih pojmova vezanih uz blagdan, razgovarali o blagdanu, te usvojili nova znanja s naglaskom da se radi o blagdanu koji nije naša tradicija. Na kraju su učenici u grupama igrali igru „Go trick-or–treating!“, što  u prijevodu znači „U potragu za slatkišima!“.