Obilježavanje božićnih i novogodišnjih blagdana

Autor: Jangela SUŠAC BUDIMIR, 24. 1. 2009.

I ove su godine naši vrijedni učenici mlađih razreda sa svojim učiteljicama pripremili velik broj čestitki i ikebana za prodajnu izložbu čiji je cjelokupni prihod namijenjen u humanitarnu svrhu «Za našu Flaviju» mamu, učiteljicu ,kolegicu.

Učenici matične i područnih škola OŠ "Ivo Lola Ribar", Labin i ove su godine božićne i novogodišnje blagdane obilježili prigodnim priredbama nakon kojih su uslijedile prodajne izložbe ikebana i čestitka. Ikebane i čestitke su učenici izradili uz pomoć svojih učiteljica, a u rad radionica su se uključili i roditelji učenika 2. razreda MŠ kako bi i na taj način  pridonijeli uspješnosti humanitarne prodajne akcije za učiteljicu njihove djece.

Prodajne izložbe izvan školskih prostorija održali su učenici Područne škole Kature te polaznici produženog boravka sa svojim voditeljicama ispred marketa na Katurama . S veseljem možemo reći kako je sve rasprodano pa i ovim putem zahvaljujemo svim roditeljima i građanima koji su kupovinom ikebana i čestitka pomogli u ostvarenju ovog humanog projekta.

U prodajnoj izložbi su sudjelovali i učenici OŠ Matije Vlačića Labin koji su sav prihod od svoje prodaje dali u humanitarnu svrhu «Za našu Flaviju» pa im se zahvaljujemo.

Učitelji i učenici mlađih i starijih razreda matične škole te školski zbor u Područnoj školi Kature priredili su prigodnu blagdansku priredbu za tradicionalno druženje umirovljenih i sadašnjih djelatnika Škole. Priredba je bila na hrvatskom, engleskom i talijanskom jeziku prožeta pjesmom, igrokazom i recitacijama.